Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, pazarlamada (marketing), bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir.Kurumsal kimlik çalışmasında olanlar şunlardır;

 

1.Kartvizit
Kartvizit'de iletişim bilgilerinizin ve logonuzun olduğu bir nevi reklam kartıdır.Bu reklam kartı sizi müşterilerinize karşı bir güvenilir birisi olmanızı sağlayacak bir karttır ve siz müşterilerinize tek tek bütün bilgilerinizi vermek yerine bu kartta tüm vereceğiniz bilgiler yazacağından dolayı hem size hem de sizin müşterilerize karşı bir kolaylık sağlayan bir kartdır.

2.Antetli Kağıt
Firmaya ait olan logo ve iletişim bilgilerinin olduğu A4 kağıdına verilen bir isimdir.Bu kağıt sizi müşterilerinize karşı kurumsal ve güvenilir bir iz bırakacaktır.Ondan dolayı kurumsal kimlik çalışmasında yer alır.

3.Zarf
Müşterilerinize göndereceğiniz gizli ve gizli olmayan evrağı veya evrakları bulundurmak amacıyla sizin kimliğiniz adı altından göndereceğiniz bir nevi reklam ürünlerinden biridir.

4.Cepli Dosya
Cepli dosya küçük bir reklam aracıdır ve tekliflerinizi ya da değerli evraklarınızı bulunduracağınız ve sizi kurumsallıkta bir adım daha önde olacağınız bir dosyadır.